Yanak Ağdası Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
21 Haziran 2024

Yanak Ağdası Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ağda, özellikle kadınların vücut tüylerini gidermek için sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Birçok bölgede kullanılan ağda, yüz bölgesinde kaş, bıyık ve yanak bölgelerindeki aşırı tüylenmelerde de uygulanır. Erkekler için de kullanışlı bir yöntem olan ağda, üst yanakta çıkan tüyler için tıraş yapılırken tercih edilebilir. Yanak tüylenmeleri, hormonal veya genetik yapıya bağlı olarak ortaya çıkabilir. Erkeklerde ise gençlik dönemlerinde üst yanak kısmına vurulan jiletlerin neden olduğu aşırı sert tüyler gözlemlenir.

Yanak Ağdasının Önemi

Yanak ağdası, günümüzde kadın erkek demeden yanak kısımlarına uygulanan bir yöntem olup, düzenli kullanımlarda yanaklardaki tüyleri azaltma özelliğinden ötürü çok tercih edilmektedir. Bazı erkeklerde ve kadınlarda önceden olmadığı halde sonradan ortaya çıkan bu tüylenmeler, kadınlarda hamilelik dönemi ve erkeklerde de yanakları jiletle alma işlemi sonrasında görülebilir. Özellikle sonradan başlayan tüylenmeler için ilk kullanım çok önemlidir. Evde yapılan ağdalar veya ucuz ağdalar kullanılmamalıdır. Yüzümüz, aynamız gibidir; ne kadar pürüzsüz ve güzel olursa o kadar dikkat çekici olabiliriz.

Yanak Ağdası Öncesi ve Kullanımı

Yanak ağdası uygulaması öncesinde mutlaka bir hekime danışılmalı ve tüylenmenin hormonal mi yoksa yanlış ürün kullanımı sonucunda mı oluştuğu belirlenmelidir. Sonrasında yanak bölgesine uygulanacak ağdanın birinci sınıf ve hassas yerler için uygun olan ağdalar arasından seçilmesi gereklidir. Hassas ciltlerden kuru ciltlere kadar sir ağdanın birçok çeşidi bulunmaktadır. Aşırı terleyen ve yağlanan ciltler için pudralı olan seçenekler de mevcuttur.

Yanak Ağdası Kullanımı

  • Yanaklara uygulanacak olan ağdanın birinci kalite olması,
  • Mutlaka hekim kontrolünden sonra uygulanması,
  • Doğru çeşit ağdanın kullanılması,
  • Alerjik reaksiyonların kontrol edilmesi,
  • Genetik faktörlere göre uygulanması gereklidir.

Yanak Ağdası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak ağdaları, yeteri kadar kaliteli ve yüzünüze uygun değilse birçok olumsuz etkileri olabilir:

  • Hassas ciltlerde kızarıklık,
  • Ciltte kabarmalar,
  • Köklü tüylerde aşırı ağrılar,
  • Alerjiye bağlı komplikasyonlar ciltte gözlemlenebilir.

Bu sebeple, yanak ağdaları her zaman uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Yanlış uygulanan sir ağdalar, yüzünüzde yanık lekeleri gibi siyah lekeler bırakabilir. Bilinçsiz kişilere yaptırmak, yüzünüzde geri dönüşü olmayan iz ve lekeler bırakabilir. Bu durumu önlemek için ağda salonlarının çalışanlarının cilt üzerine sertifikalarının olması çok önemlidir. Herhangi bir yanlış ağda kullanımının önüne geçebilir ve cildinizde oluşacak kalıcı hasarları engelleyebilirsiniz.

Ağda Uygulamasının Önemi

Ağda, sıradan bir uygulama gibi görünebilir ancak aslında çok önemli ve risklidir. Ağdayı güzel görünmek ve temiz olmak için kullanırız; olduğumuzdan daha kötü görünmek için değil. Yanaklarınız ve yüzünüzün güzelliği için güzellik merkezlerinde sertifikalı uzmanlara, hekim doğrultusunda yaptırmanızda fayda vardır. İleride yaşayabileceğiniz şişlik, kabarma, sivilcelenme veya alerjik reaksiyonlar olmadan tüylerden kurtulmanın en kolay yoludur. Yüzünüz güzel, cildiniz sağlıklı olsun. Sağlıcakla kalın.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yanak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Yanak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Yanakta Beze Belirtileri ve Tedavisi

Yanakta Beze Belirtileri ve Tedavisi

Yanak Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Yanak Seğirmesi Belirtileri ve Tedavisi

Yanak Kılları Nasıl Alınır?

Yanak Kılları Nasıl Alınır?